آیا رژیم حشره خواری رواج پیدا می کند؟ | تغذیه سالم

0 Comments

رژیم حشره خواری رواج پیدا می کنه؟

مطمئنا جواب دادن به سوال آسونه و تقریبا هممون مرغ سوخاری شده رو علاوه بر اینکه به زنبور سرخ شده ترجیح می دیم، حتی نمی تونیم تصور کنیم این حشره خوشمزه هم باشه و توانایی رقابت با مرغ رو داشته باشه.

اما حتما میدونید که این موجودات در بخشی از آسیای شرقی شدیدا محبوب هستن و واسه خوردنشون حتی ممکنه دعوا راه بیفته! حالا دانشگاه آکسفورد در تحقیقی که به بررسی این حشرات پرداخته، کشف کرده این حشرات بسیار سالم تر از دیگر حیواناتیه که ما تغذیه می کنیم و ارزش غذایی تنها چند عدد از اونا با یه تیکه گوشت گوساله که واسه استیک استفاده می شه، برابری می کنه.

از دیگر نکاتی که این محققان کشف کردن باید به چگونگی پرورش این موجودات اشاره کرد، چون رشد و نمو اونا اثرات زیست محیطی که پرورش دامای جور واجور روی کره زمین دارن رو نداره. از طرفی پرورش اونا باعث تولید بشتر گازهای گلخانه ای هم نمی شه.

در گزارشی که محققان در مجله NATURE منتشر کردن، اومده که پرورش حشرات واسه کشورای در حال پیشرفت ای که جمعیت زیادی دارن و در جفت و جور و تولید مواد غذایی با مشکل روبرو هستن، بهترین گزینه س تا با هزینه کم و البته اندازه انرژی بالا واسه کشور غذا حاضر کنن.

جالبه بدونین بهترین نوع این حشرات جیرجیرکا و زنبور عسل هستن. حالا اگه بخواین دوباره به سوال بالا جواب بدین، کدوم رو انتخاب می کنین؟ انتخاب ما بازم مرغ سوخاریه!

منبع :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *